שי רפאל מעסה רפואי - עיסוי רפואי
ראשי אודותיי גלריה מאמרים שאלות ותשובות המלצות תעודות מבצעים יצירת קשר

מאמרים

עיסוי לגוף ולנשמה - למה כדאי לקבל עיסוי?
מאת: שי עשוש, מעסה מקצועי מוסמך, בוגר מכון ווינגייט
 

החיים המודרניים

בעידן של החיים המודרנית כאשר אנשים יושבים שעות רבות מול מחשב או טלוויזיה ללא תנועה, בטיסות ממושכות ליעדים רחוקים, נוסעים בכלי רכב ונעים במעליות ואף על פי שחלקם הולכים למכון כושר ומפעילים שרירים רבים ויוצרים עליהם עומס נוסף לקיים, לא תמיד מקפידים לשחרר היטב השרירים די הצורך, מה שגורם לכאבי גב, מתח, כאבי ראש ותחושת עומס וכבדות כלכלית.

למי מתאים עיסוי?

העיסוי מתאים לכל אחד, לספורטאים, לאנשים שאינם פעילים פיזית, לנשים בהריון, לילדים, לצעירים ומבוגרים ולמעשה לכל אחד מכם.
אנשים רבים זקוקים מידי פעם לעיסוי מסיבות שונות, כדי לשחרר שרירים כואבים, להקל על בעיות גב וצוואר, להפיג כאבים באברי גוף שונים, הנובעים מחוסר פעילות או מפעילות פיזית מאומצת, כדי להרפות לחצים פנימיים, לשחרר מתח נפשי ולהירגע.

עיסוי רקמות עמוק מתאים לספורטאים חובבנים ומקצוענים כאחד, לאנשים העובדים בעבודות פיזיות, לאנשים שעובדים בעבודות משרדיות או עבודות כאלה הדורשות ישיבה ממושכת במשך שעות רבות ללא תנועה, כגון: אנשי מכירות, לקוחות, מזכירות, אנשי היי טק, נהגים, אלו היושבים זמן רב מול מחשב ונוצר צוואר נשר שבו הראש מוטה קדימה והצוואר מרים את השכמות ונוצר מתח רב וממושך הגורם לכאבי ראש צוואר ושכמות וקושי בריכוז ועוד.
עיסוי כללי לכל שרירי הגוף המשולב בשמנים חמים גורם לפריקת מתחים של המטופל ולתחושת הקלה פיזית ונפשית.

איזה סוג של עיסוי מתאים לך?

ישנם סוגים שונים ומגוונים המותאמים לצרכים ולבקשות של המטופל. כדי לבחור את סוג העיסוי חשוב לתשאל ולאבחן היטב את המטופל לפני הטיפול כדי להבין היטב את הסיבות שבגללן הוא בא לטיפול ולהגדיר נכון את מטרות הטיפול.
היתרונות שבעיסוי
כאמור, אנשים באים לקבל עיסוי מסיבות שונות ואכן לעיסוי יתרונות רבים ומגוונים:

* שחרור שרירים והגברת זרימת הדם בגוף.
* הגברת התנועה של הגוף
* מתיחות שרירים ומפרקים לצורך שמירת גמישות השריר והרגשת הקלה באזור המפרקים בידיים, ברגליים ובגב התחתון.
* העיסוי יוצר אלסטיות (גמישות) בכל אברים הגוף.
* הרגשה של הקלה ונינוחות, נותן תחושת קלילות.
* עיסוי באזורי גב עליון ושכמות וצוואר פותר כשמונים אחוזים ממקרי כאבי הראש, מקל על הרדמות בלילה ומחדד את הפוקוס בראיה.

עיסוי כללי

עיסוי זה נעשה ברוב חלקי הגוף על מיטת טיפולים מקצועית מחוממת בעזרת שמנים ארומאטיים חמים עם מוסיקה שקטה ונעימה ברקע. זהו מגע נעים ומרגיע הנעשה תוך כדי הקשבה מרבית לגוף של המטופל ולמטופל עצמו. במהלך העיסוי אנשים רבים מוצאים עצמם מדברים ומספרים על עצמם על קשיים ובעיות דילמות והתלבטויות בחייהם, וישנם כאלה שמעדיפים לנוח ולהינות מהשקט ומהרוגע.

עיסוי לספורטאים או לאנשים שמתאמנים בחדר כושר

עיסוי כללי לכל שרירי הגוף המשולב בשמנים חמים הגורם לפריקת מתחים של המטופל ולתחושת הקלה פיזית ונפשית. לצורך כך יש לשחרר את השרירים בצורה מבוקרת עם שימת דגש על אותם השרירים שעליהם עובדים במכון הכושר.

לעיסוי זה יתרונות רבים: מפחית כאבים על ידי שיחרר השריר פיזור חומצות החלב והרגעת המתח בשריר, מגביר את מחזור הדם, מפחית התכווצות שרירים, ומסייע לגמישותם.
המטרה העיקרית של "עיסוי רקמות עמוק" היא לעזור לשכך לחצים ומתחים שנצברים בסיבי הרקמות בשרירים, רקמות חיבור ורצועות ביחס לציר המרכזי של הגוף, לרכך ולהגמיש אותם לסלק מהם רעלנים, להרגיעם ולשחררם מן ההתכווצויות.

עיסוי מצוין לנשים בהריון

בחודשים מתקדמים בהריון נוצר מתח בגב תחתון בעקבות גדילת הבטן ומשום כך נוצרת הרחקה של החוליות בגב התחתון אחת מהשנייה מה שגורם לכאבי גב. לכן חשוב לעשות עיסוי בשיטות מיוחדות המותאמות לנשים הרות לצורך הקלה על כאבי גב בעיקר הלחץ באזור הגב התחתון . עיסוי רפואי טוב לנשים שלקחו אפידורל שנים קודם כי לעיתים תכופות הן מתחילות בהמשך לסבול לאחר מספר שים רב מכאבי גב תחתון התכווצויות ברגליים ובאזור האגן.

כיצד מתבצע העיסוי

העיסוי נמשך כשעה ויותר ונעשה בתנועות חיכוך איטיות ולחיצות עמוקות ונקודתיות בעזרת האצבעות, שורש כף היד, אמת היד והמרפק ישירות על האזורים המכווצים, לאורך ולרוחב סיבי השרירים, הגידים והרצועות. תוך שימוש בשמנים ארומטרפיים המותאמים לבעייה הספציפית שבעקבותיה הגיע המטופל.
*בכל סוגי העיסוי מדובר בעיסוי מקצועי רפואי בלבד ללא כל אופי מיני.

חזרה למאמרים